Tvarohové

Dvoubarevné tvarohové řezy
20dkg poloh.výb.mouky
10 dkg moučkového cukru
10dkg másla
1 vejce
2dkg kakaa
1/2 prášku do pečiva
2 lžíce studené vody


Mouku prosijeme do mísy s práškem do pečiva a kaaem.Přidáme cukr,změklé máslo a vejce rozšleháme s vodou.Vypracujeme tuhé těsto a necháme odpočinout.Připravíme světlé řídké těsto,prosijeme 20dkg poloh.výb.mouky s 1/2 prášku do pečiva a přidáme 15dkg moučkového cukru,1 sklenku oleje(2dl),2 vejce,5 lžic studené vody.Tmavé těsto vyválíme a položíme na vymazaný a moukou vysypaný malý plech.Potřeme tvarohovou nádivkou(75 dkg tvarohu,2 vejce,4 lžíce rumu,1 van.cukr,moučkový cukr dle chuti,citr.kůra) a rozetřeme opatrně světlé těsto.V předehřáté troubě pečeme pomaleji asi 40 minut.Dobrou chut!

Tvarohové řezy z dvojího těsta
Ingredience na 1.těsto: 100g práškového cukru, 1 vejce, 3 lžíce vody, 300g polohrubé mouky, 1/2 balíčku prášku do pečiva, 2 lžíce kakaa, 100g másla nebo hery, rybízová zavařenina.
Ingredience na 2.těsto: 200g práškového cukru, 3 žloutky, 1/2 sklenky oleje, 5 lžic vody, 200g polohrubé mouky, 1/2 balíčku prášku do pečiva, sníh z bílků.
Náplň: 750g měkkého tvarohu, 250g krupicového cukru, 50g másla, 2 vejce, asi 1/2 l mléka (podle hustoty), rozinky.Vše třeme tak dlouho, dokud nám nevznikne jemný hladký krém.
Postup: Nejprve si připravíme první těsto. Cukr utřeme s vejcem, vmícháme teplou vodu, mouku smíchanou s práškem do pečiva, kakao a vychladlé rozpuštěné máslo. Zaděláme těsto, vyválíme, dáme na vymazaný a moukou vysypaný plech, potřeme rybízovou zavařeninou, tvarohovou náplní a navrch nalijeme druhé těsto, které si připravíme následujícím způsobem: práškový cukr utřeme se žloutky, zašleháme olej, vodu, mouku smíchanou s práškem do pečiva a nakonec sníh z bílků. Pečeme ve vyhřáté troubě.